Medycyna estetyczna

Laserowe odmładzanie twarzy – czy jest skuteczne?

laserowe odmładzanie twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby pacjentów medycyny estetycznej. Pragną oni niejako zatrzymać czas i spowolnić procesy starzenia się skóry, które stają się dla nich coraz bardziej widoczne wraz z upływem kolejnych lat. Wielu z nich poszukuje zatem skutecznych i bezpiecznych metod, które umożliwiają odmładzanie twarzy. Dzięki nowoczesnym technologiom medycyna estetyczna oferuje coraz liczniejsze narzędzia służące poprawie jakości i wyglądu skóry. Jednocześnie są one niezwykle skuteczne, gwarantując efekt odmłodzenia utrzymujący się nawet przez kilka miesięcy.

W Centrum Medycznym Kierach laserowe odmładzanie twarzy wykonujemy z użyciem lasera frakcyjnego CO2. To laser ablacyjny, który emituje wiązki światła we własnej głowicy. One następnie przenikają do skóry i naskórka, tworząc mikrouszkodzenia w formie siatki. Celem tego działania jest maksymalne pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. W miejscu laserowego uszkodzenia powstaje nowa tkanka. Nie ma na niej przebarwień, blizn, a nawet znamion skórnych. Skóra staje się zregenerowana, odmłodzona, ma mniej zmarszczek na swojej powierzchni i jest bardziej jędrna w porównaniu do stanu sprzed zabiegu.

Laserowe odmładzanie twarzy (resurfacing) – jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 w Centrum Medycznym Kierach znajduje szerokie zastosowanie w rękach doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja medyczna i odpowiednie przygotowanie pacjenta do rozpoczęcia procedury z zakresu laseroterapii. Skórę w okolicy zabiegowej należy oczyścić i zdezynfekować. Lekarz stosuje również znieczulenie miejscowe pacjenta, choć samo użycie lasera rzadko jest bolesne. Laserowe odmładzanie twarzy z użyciem lasera CO2 trwa kilkadziesiąt minut.

Po kwalifikacji pacjenta lekarz ustawia parametry urządzenia i rozpoczyna krótkotrwały proces naświetlania tkanek. Mikroskopijne wiązki światła bez żadnych trudności docierają do tkanki skórnej, przebijając do 25% powierzchni skóry na głębokość ok. 3 milimetrów. Mikrouszkodzenia motywują tkanki do rozpoczęcia procesu regeneracyjnego i odbudowy nowych włókien kolagenowych. Zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga przerwania ciągłości tkanek. Wywołuje jedynie ich minimalne uszkodzenie. Stymulacja procesu produkcji i syntezy kolagenu jest zwykle odczuwalna przez pacjenta w postaci mrowienia i rozgrzania skóry. U grupy pacjentów szczególnie wrażliwych na tego rodzaju bodźce można wówczas zastosować dodatkowe znieczulenie miejscowe w postaci preparatów o działaniu chłodzącym.

Czy zabieg laserowego odmładzania skóry jest bezpieczny?

Laserowe odmładzanie twarzy zawsze zaleca lekarz po uprzedniej konsultacji medycznej. Zabieg ten jest zatem całkowicie bezpieczny dla przebadanego pacjenta. Stosuje się go z powodzeniem u pacjentów obu płci w różnym wieku. Laser frakcyjny CO2 nie powoduje widocznych uszkodzeń skóry. Na jej powierzchni nie powstają zatem ani rany, ani blizny. Pacjenci nie muszą ponadto obawiać się oparzeń po laseroterapii. Zastosowanie tej metody medycyny estetycznej nie wiąże się z ryzykiem powikłań i występowania objawów niepożądanych. To lekarz odpowiedzialny jest bowiem za optymalny dobór parametrów do właściwości indywidualnych skóry każdego pacjenta. W ocenie bierze on przede wszystkim pod uwagę koloryt skóry i ogólny fenotyp człowieka oraz trudności, z jakimi pacjent zgłosił się do lekarza.

Wskazania i przeciwwskazania do laserowego liftingu twarzy

Wśród głównych wskazań do laseroterapii twarzy wymienia się widoczne zmarszczki, blizny różnorodnej etiologii, zmiany pigmentowe i przebarwienia. Laser frakcyjny CO2 jest w stanie zwalczyć rozstępy, cellulit, nierówności na skórze i rozszerzone, nadmiernie widoczne pory. Podczas konsultacji lekarskiej w Centrum Medycznym Kierach lekarz weryfikuje istnienie wskazań do zabiegu. Eliminuje również ewentualne przeciwwskazania, dbając o zapewnienie pacjentowi najwyższego poziomu bezpieczeństwa i jakości oferowanych przez siebie usług z zakresu medycyny estetycznej.

Wśród przeciwwskazań do laserowego liftingu okolic twarzy, szyi i dekoltu wymienia się głównie skłonność pacjenta do powstawania blizn przerostowych, infekcję skóry, opaleniznę oraz choroby ogólnoustrojowe o ciężkim i złożonym przebiegu. Laserowe odmładzanie twarzy nie jest ponadto możliwe u kobiet w ciąży i podczas laktacji. Z jego możliwości nie skorzystają też osoby z wypełniaczami w planowanym miejscu zabiegowym laseroterapii (również po botoksie) oraz przyjmujące leki immunosupresyjne czy wpływające na zdolność krzepnięcia krwi.

Efekty po procedurze laserowego odmładzania skóry twarzy – ograniczona widoczność zmarszczek i przebarwień

Efekt laserowego usuwania zmarszczek widoczny jest zwykle po upływie 4 tygodni od daty zabiegu. Pacjenci najczęściej zauważają go już po jednorazowym naświetleniu skóry. By uzyskać optymalne efekty, zaleca się jednak wykonanie serii zabiegów laseroterapii. Zazwyczaj jest to od 2 do 4 zabiegów, pomiędzy którymi należy zachować ok. 5 tygodni przerwy.

Wśród głównych efektów laserowego odmładzania skóry zauważa się przede wszystkim poprawę ogólnej kondycji skóry, jej wygładzenie, wyższy poziom napięcia, poprawę jej elastyczności i jędrności oraz owalu twarzy. Zabiegi sprawdzają się również w redukcji blizn, a ich regularne stosowanie sprzyja wyrównaniu kolorytu skóry. Laserowe odmładzanie twarzy poprawia napięcie skóry, redukując zmarszczki mimiczne, lwie zmarszczki, kurze łapki, a nawet bruzdy nosowo-wargowe. Stymulowanie elastyczności skóry i redukcja zmarszczek to cel laseroterapii dedykowany głównie pacjentom, którzy na powierzchni swojej skóry zauważyli pierwsze oznaki procesu starzenia. Efekty zabiegowe są ponadto lepsze, jeżeli stosuje się laser na płytkie bruzdy.

Pacjenci zainteresowani są obecnie szerszym wykorzystaniem laseroterapii w medycynie estetycznej, ginekologii plastycznej, a nawet urologii estetycznej. Korzystają zatem m.in. z obkurczania pochwy laserem oraz możliwości laserowego leczenia nietrzymania moczu.

Laserowe odmładzanie twarzy – rekonwalescencja po laseroterapii

Laserowe odmładzanie twarzy nie wiąże się z długotrwałym okresem rekonwalescencji. Nie wymaga również hospitalizacji pacjenta. Opuszcza on placówkę medyczną (klinikę) w dniu wykonania procedury medycznej. Frakcyjne odmładzanie laserowe zaleca się wykonać głównie jesienią lub zimą. Wymaga bowiem stosunkowo krótkiej rekonwalescencji, podczas której nie należy narażać skóry na ekspozycję na promieniowanie UV.

Bezpośrednio po zabiegu niektórzy pacjenci skarżą się na zaczerwienienie i obrzęk skóry. To fizjologiczny objaw po zastosowaniu lasera frakcyjnego CO2. Objawy te mogą utrzymywać się kilka dni. Nierzadko towarzyszy im również świąd skóry o umiarkowanym nasileniu. Proces gojenia polega na brązowieniu i stopniowym złuszczaniu się naskórka. Jego utrata nie powinna wzbudzać niepokoju u pacjentów.

Zależnie od użytych parametrów lasera rekonwalescencja zwykle nie przekracza 7 dni. Podczas niej konieczna jest odpowiednia dbałość o higienę i pielęgnację skóry. Pacjentom zaleca się stosowanie kremów nawilżających z odpowiednio wysokim filtrem SPF (zwykle SPF 50). Nie należy jednak złuszczać naskórka metodami mechanicznymi. Niewskazane jest stosowanie peelingów, korzystanie z basenów, saun i solarium.

Redukcja zmarszczek podczas odmładzania skóry laserem w profesjonalnej placówce medycznej

Poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej w profesjonalnym Centrum Medycznym jest dla pacjentów gwarancją wysokiej jakości usług, a co za tym idzie – widoczności efektów oraz bezpieczeństwa. Wykonywane procedury medyczne poprzedzone są dokładną diagnostyką i oceną potrzeb indywidualnych każdego pacjenta. Nasi lekarze medycyny estetycznej posiadają wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie w branży. Dzięki temu uzyskują szczere zadowolenie nawet najbardziej wymagających pacjentów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

32 307 45 67