Ginekologia plastyczna

Augmentacja punktu Grafenberga – co daje powiększenie punktu G?

augmentacja punktu Grafenberga

Augmentacja punktu Grafenberga to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, wykonywany przez doświadczonego specjalistę-ginekologa. Staje się coraz bardziej popularny głównie ze względu na odczuwalny efekt, jaki gwarantuje pacjentkom zwiększenie satysfakcji z podejmowanych kontaktów seksualnych. Przeznaczony jest dla szerokiego grona dorosłych pacjentek. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest jednak jego poprzedzenie dokładną diagnostyką potrzeb kobiety i oceną jej stanu zdrowia.

Powiększanie punktu G nazywane jest również zastrzykiem orgazmu. Augmentacja punktu Grafenberga polega bowiem na uwypukleniu i uwydatnieniu obszaru znajdującego się na przedniej ścianie pochwy, szczególnie podatnego na działanie bodźców zewnętrznych. Dzięki zabiegowi możliwa jest intensyfikacja doznań seksualnych odczuwalnych przez kobiety. W obszarze tym znajduje się wiele zakończeń nerwowych, odpowiedzialnych za możliwość uzyskania orgazmu. Zabieg zalecany jest nie tylko tym kobietom, które chcą zwiększyć swoją satysfakcję seksualną. Wykonuje się go u kobiet w każdym wieku również ze względów zdrowotnych, m.in. w przypadku zmniejszonego libido, utrudniającego podejmowanie stosunków płciowych.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu powiększenia punktu G?

By augmentacja punktu Grafenberga kwasem hialuronowym była bezpieczna i skuteczna, konieczne jest jej poprzedzenie konsultacją lekarską. Podczas wizyty u ginekologa kobieta poznaje nie tylko metodę, którą lekarz wykonuje zabieg. Specjalista weryfikuje również istnienie wskazań oraz eliminuje ewentualne przeciwwskazania. Lekarz określa potrzeby i poznaje oczekiwania pacjentki, odpowiada na jej wszystkie pytania i rozwiewa wszelkie wątpliwości, również te, które związane są z możliwymi powikłaniami i skutkami ubocznymi.

Zabieg wstrzyknięcia preparatu na bazie kwasu hialuronowego w obszar punktu Grafenberga zaleca się głównie kobietom, u których tzw. punkt G ma małe rozmiary lub jest zbyt płaski, by możliwa była jego swobodna stymulacja podczas zbliżenia seksualnego. Jego anatomiczna budowa może być bowiem przyczyną ograniczonej satysfakcji z życia seksualnego u kobiety. Rozmiar tego punktu zmienia się również wraz z upływem lat. W związku z tym G-shot polecany jest kobietom w okresie menopauzy, gdy zmniejszeniu ulega również liczba receptorów czuciowych w okolicach intymnych. Wśród głównych wskazań do zabiegu lekarze wymieniają ponadto: niedawno przebyty poród i zmniejszenie doznań seksualnych, nieprawidłową budowę narządów rodnych kobiety, brak odczuwania orgazmu lub jego utrudnione osiąganie.

Ze względów bezpieczeństwa augmentacja punktu G nie jest dostępna dla pacjentek ciężarnych i karmiących piersią. Przed zabiegiem konieczne jest ponadto wyleczenie wszelkich infekcji i zapaleń intymnych oraz kontrola stanu zdrowia u ginekologa. Przeciwwskazaniem są również upławy oraz krwawienie miesiączkowe. Termin zabiegu należy zatem planować z uwzględnieniem jego terminu.

Augmentacja punktu Grafenberga, czyli ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – jak wygląda i na czym polega zabieg G-shot?

Oprócz konsultacji, przed zabiegiem nie jest konieczne szczególne przygotowanie kobiety do rozpoczęcia tej procedury medycznej. Augmentacja punktu G przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym nasiękowym. Za pomocą cienkiej igły iniekcyjnej lekarz wstrzykuje preparat na bazie kwasu hialuronowego w obszar punktu G. Preparat wstrzykiwany jest w śluzówkę, w przednią ścianę pochwy, ok. 5 centymetrów od wejścia do pochwy. Jest on w pełni bezpieczny, przetestowany, posiada również stosowne certyfikaty i atesty. Wypełnia on tkanki – jednorazowo lekarz umieszcza wewnątrz nich niewielką ilość preparatu. Zabieg trwa ok. 20-30 minut.

Postępowanie po zabiegu powiększania punktu G kwasem hialuronowym

Zabieg nie wymaga hospitalizacji pacjentki. Od razu po jego zakończeniu może ona opuścić placówkę medyczną. Powiększanie punktu G jest bowiem mało inwazyjne i nie wiąże się praktycznie z koniecznością poddania się procesowi rekonwalescencji. Pacjentka wraca do domu i może bez ograniczeń wykonywać swoje codzienne obowiązki, również zawodowe. Już po upływie kilku godzin od zabiegu może ona również odbyć swój pierwszy stosunek płciowy. Preparat wstrzykiwany podczas zabiegu stopniowo ulega procesowi metabolizmu w organizmie kobiety. Efekt powiększenia punktu G nie jest zatem trwały i dla osiągnięcia wysokiego poziomu satysfakcji seksualnej, zabieg należy systematycznie powtarzać. Rezultaty utrzymują się zwykle nie dłużej niż dwa lata.

Augmentacja punktu G – kto wykonuje zabieg zastrzyku orgazmu?

Augmentacja punktu Grafenberga to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. W Centrum Medycznym Kierach wykonuje go doświadczony ginekolog. To specjalista, który obejmuje pacjentkę kompleksową opieką i wsparciem już na etapie jej kwalifikacji do zabiegu. Poznaje jej objawy, oczekiwania i preferencje. Buduje zatem relację opartą na wzajemnym zaufaniu, która sprzyja bezpiecznemu wykonaniu zabiegu powiększenia punktu G. Specjalista zapewnia swoim pacjentkom atmosferę komfortu i dyskrecji. Zabieg wykonywany jest w intymnych warunkach klinicznych.

Specjalista z zakresu ginekologii estetycznej zaleca pacjentkom również inne zabiegi wzmacniające siłę doznań seksualnych oraz zwiększające estetykę zewnętrznych narządów płciowych. Wśród najczęściej wybieranych procedur medycznych wymienia się przede wszystkim zmniejszenie warg sromowych, laserowe obkurczanie pochwy, rewitalizację pochwy. Zarówno labioplastyka, jak i laseroterapia pochwy pozwalają na szybkie odmłodzenie stref intymnych i poprawienie wyglądu warg sromowych. To nie jedyne pożądane efekty zabiegów ginekologii estetycznej. Dzięki nim można wyleczyć atrofię sromu, pokonać suchość pochwy, a nawet wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Skutki uboczne i bezpieczeństwo pacjentek a ich zdrowie intymne podczas rekonwalescencji

Po zabiegu powiększenia punktu G zwykle nie występują żadne skutki uboczne ani powikłania. Niektóre pacjentki zauważają u siebie nadmierne krwawienie z dróg rodnych, krwiak w miejscu wykonania iniekcji, obrzęk w okolicy wejścia do pochwy lub plamienie czy zaczerwienione bądź brunatne plamienia. Zazwyczaj dolegliwości te mają charakter fizjologiczny i wiążą się z koniecznością przerwania ciągłości tkanki podczas wykonywania wstrzyknięć. Przemijają zatem po upływie kilku godzin, nie budząc dalszego niepokoju. Jeżeli jednak u pacjentki dolegliwości te nasilają się, zmaga się ona dodatkowo z objawami osłabienia lub podwyższoną temperaturą ciała – powinna skonsultować swój stan zdrowia ze specjalistą. Augmentacja punktu G może sprzyjać infekcji. By uniknąć jej rozwoju, konieczna jest odpowiednia dbałość o higienę intymną.

W celu minimalizacji ryzyka wystąpienia powikłań, na trzy tygodnie przed zabiegiem zaleca się kobietom rezygnację z używek. Niebezpieczne może bowiem okazać się zarówno palenie tytoniu, jak i spożywanie alkoholu.

Efekty zabiegu – satysfakcja seksualna podczas współżycia, walory zdrowotne

W większości przypadków na pełne efekty zabiegu uwydatnienia punktu G należy poczekać ok. 2 tygodni. W pierwszym okresie po wykonaniu zabiegu okolice intymne mogą być szczególnie wrażliwe i podatne na działanie bodźców, niekoniecznie jednak w przyjemny sposób. Tkliwość, podrażnienie i obrzęk to cechy, które mogą towarzyszyć kobietom nawet przez pierwsze kilka dni po augmentacji. Choć nie od razu mogą one czerpać większą satysfakcję z życia seksualnego, na efekty nie muszą długo czekać. Ujędrniające działanie kwasu hialuronowego odczuwalne staje się po ok. tygodniu od zabiegu.

Czy augmentacja punktu G jest odczuwalna przez kobietę? W okolicach punktu G kobieta odczuwa inną strukturę tkanki, różniącą się wypukłością i stopniem uwydatnienia oraz jędrności. Po zabiegu polegającym na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego samodzielne wyczucie punktu G jest stosunkowo łatwe. Pozwala on wyeksponować tę strukturę, uwrażliwić nerwy czuciowe oraz poprawić pracę naczyń krwionośnych. Po zabiegu pacjentka odczuwa poprawę jakości życia intymnego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

32 307 45 67