Medycyna estetyczna

Lifting wolumetryczny – jakie efekty można osiągnąć i jak długo się utrzymują?

lifting wolumetryczny

Zmiany w wyglądzie zewnętrznym twarzy są widoczne w coraz większym stopniu wraz z upływem czasu. Postępujące procesy starzenia się skóry prowadzą do utraty jej elastyczności, jędrności i młodzieńczego blasku. Wiotka skóra policzków, opadające powieki, zmiana konturów i ogólnego owalu twarzy sprawiają, że wygląda ona na zmęczoną i smutną. To wrażenie przekłada się z kolei w sposób bezpośredni nie tylko na samopoczucie fizyczne pacjenta, ale również na jego kondycję psychiczną. Lubiany i akceptowany kształt twarzy można szybko i skutecznie odzyskać dzięki zabiegowi wolumetrii twarzy. Lifting wolumetryczny jest mało inwazyjny i opiera się na aplikacji w głąb skóry usieciowanych, gęstych preparatów (wypełniaczy) o doskonałym stopniu wchłanialności.

Lifting wolumetryczny wymaga przerwania ciągłości tkanki skórnej, jednak wyłącznie poprzez użycie kaniuli lub cienkiej igły. Ta procedura z zakresu medycyny estetycznej uważana jest za całkowicie bezpieczną i wysoce skuteczną. Poprzedza się ją skrupulatną diagnostyką stanu zdrowia pacjenta i jego kwalifikacją do zabiegu. Podczas niego w głębokie warstwy skóry lekarz wstrzykuje specjalne substancje zwiększające objętość tkanek miękkich. Prym wiedzie tu kwas hialuronowy, który jest najpopularniejszym i najczęściej wykorzystywanym wypełniaczem estetycznym. Wolumetria twarzy daje niemal natychmiastowe i długotrwałe efekty.

Lifting wolumetryczny, czyli wolumetria twarzy – na czym polega zabieg?

Lifting wolumetryczny trwa kilkadziesiąt minut i polega na wprowadzeniu pod skórę pacjenta cienkiej igły lub kaniuli, za pośrednictwem której wstrzykuje się odpowiednio dobrany do potrzeb preparat. Przypomina on swoją konsystencją naturalną ludzką tkankę, dzięki czemu dobrze się wchłania i gwarantuje naturalny efekt. By mieć pewność co do równomiernego rozprowadzenia preparatu pod skórą, specjalista medycyny estetycznej po nakłuciu wykonuje delikatny masaż miejsca iniekcji. Niektóre preparaty zawierają w swoim składzie środek znieczulający, co znacząco poprawia komfort pacjentów podczas zabiegu. Iniekcja może bowiem wywoływać pewien dyskomfort, uczucie ciągnięcia skóry twarzy, rozpieranie, a nawet lekki ból. W wybranych grupach pacjentów, szczególnie wrażliwych na takie dolegliwości, stosuje się znieczulenie miejscowe (zwykle w postaci kremu lub żelu).

Pacjent, który zgłasza się do lekarza na lifting wolumetryczny, nie musi specjalnie przygotowywać się do procedury estetycznej. Zaleca się, by przed przystąpieniem do zabiegu oczyścić skórę twarzy i dokładnie zmyć ewentualny makijaż. Wskazane jest ponadto zwiększone nawodnienie organizmu. Kwas hialuronowy lepiej działa bowiem w nawodnionej skórze. Kilka dni przed zabiegiem warto unikać używek, zwłaszcza alkoholu, a także leków przeciwzapalnych. Działanie to minimalizuje ryzyko powstawania siniaków. Pozostałymi przygotowaniami i formalnościami zajmują się specjaliści. Lekarz przeprowadza dokładną kwalifikację pacjenta do rozpoczęcia procedury z zakresu medycyny estetycznej. Podczas konsultacji weryfikuje istnienie wskazań do wolumetrii oraz eliminuje ewentualne przeciwwskazania. Na podstawie oceny struktury anatomicznej i funkcjonalnej twarzy pacjenta ustala indywidualny plan zabiegu, wybiera rodzaj wypełniacza i miejsca jego podania.

Efekty zabiegu wolumetrii twarzy w poszczególnych partiach twarzy

Lifting wolumetryczny uważa się obecnie za nowoczesną i bezbolesną metodę, pozwalającą na poprawę wyglądu twarzy bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych i inwazyjnych operacji z zakresu chirurgii plastycznej. Wolumetrię twarzy wykonuje się na różnych jej piętrach i obszarach. W związku z tym efekty liftingu mogą się między sobą różnić. Lifting wolumetryczny stosowany na policzki modeluje je, uwydatniając kości policzkowe. Iniekcje podkreślają również linie i kąt żuchwy, brodę, zmniejszają widoczność dodatkowego podbródka, poprawiają owal i kontur twarzy. Można je ponadto stosować nawet w okolicach oczu, co sprzyja zmniejszeniu widoczności zagłębień i zmarszczek mimicznych w tej lokalizacji. Działanie specjalistów oparte na rzetelnej diagnozie potrzeb pacjenta pozwala na przywrócenie utraconych proporcji twarzy, usunięcie bruzd, wypełnienie ubytków tkankowych oraz redukcję zmarszczek.

Wolumetria twarzy to zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie naturalny, a jednocześnie stały efekt połączony z własnym komfortem podczas i po zabiegu. Dzięki dbałości o odpowiedni dobór preparatu, umiejętnościom specjalistów i wskazaniom do właściwej pielęgnacji pacjent może cieszyć się wymodelowaną, pełniejszą i odmłodzoną twarzą przez stosunkowo długi czas.

Jak długo utrzymują się estetyczne efekty liftingu?

Lifting wolumetryczny twarzy daje pacjentom efekty widoczne niemal od razu po zabiegu. Zauważają oni bowiem znaczącą poprawę ogólnego wyglądu twarzy, zwiększenie stopnia nawilżenia skóry, uwydatnienie kości policzkowych i przywrócenie utraconej objętości. Modelowanie twarzy staje się najbardziej widoczne po upływie kilku dni od zabiegu. Wówczas znika zaczerwienienie i ewentualny obrzęk, do jakiego dochodzi u niektórych pacjentów w wyniku wykonywanej iniekcji. Dochodzi do redukcji bruzd nosowo-wargowych oraz zmarszczek w dolinie łez.

Wypełnianie tkanek kwasem hialuronowym powoduje, że skóra jest doskonale nawilżona. Staje się zatem gładsza i bardziej elastyczna. Poprawia się napięcie skóry zapadniętej pod oczami, a zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu. Pełny efekt zabiegu cieszy oko pacjenta i osób trzecich już po ok. 2 tygodniach po wolumetrii. Podskórną iniekcję preparatów na bazie kwasu hialuronowego należy systematycznie powtarzać. Efekty zabiegu utrzymują się zazwyczaj nieco ponad rok (do 18 miesięcy). Czas ten uzależniony jest przede wszystkim od wyjściowego stanu zdrowia skóry pacjenta, jego indywidualnych predyspozycji i stylu życia. Należy jednak pamiętać, że substancje używane w preparatach wypełniających są naturalne. Ulegają więc stopniowemu wchłonięciu lub rozpadowi w ludzkim ustroju. W związku z tym efekt wypełnienia słabnie wraz z upływem czasu.

Modelowanie owalu twarzy, przywrócenie objętości, redukcja oznak starzenia się skóry – jak wzmocnić rezultaty, które daje lifting wolumetryczny?

Długość utrzymywania się efektów po liftingu wolumetrycznym zależy od indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta, jego stylu życia i odpowiedniej pielęgnacji skóry. Przedłużenie rezultatów zapewnia właściwa higiena i dbałość o odpowiedni poziom nawilżenia skóry oraz prewencja przeciwsłoneczna. Po zabiegu lekarze zalecają ograniczoną mimikę twarzy. Pacjenci powinni powstrzymywać się przed gwałtownymi ruchami mimicznymi. Zabrania się ponadto dotykania miejsc wykonywania iniekcji. W okolicy zabiegowej mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia, obrzęki, drobne siniaki oraz nierówności, które zwykle szybko i samoistnie się wchłaniają. Pacjenci nie powinni samodzielnie ich masować, gdyż działanie to grozi nierównomiernym rozejściem się preparatu pod skórą. Zabieg nie wymaga co prawda ani hospitalizacji, ani rekonwalescencji, ale przez kilka dni po jego wykonaniu należy ograniczać ekspozycję skóry na działanie promieni ultrafioletowych. Niewskazane jest opalanie się na słońcu, korzystanie z solarium, basenów, saun. Należy ponadto okresowo zrezygnować z aktywności fizycznej.

Lifting wolumetryczny to nie jedyne rozwiązanie, jakie daje pacjentom nowoczesna medycyna estetyczna. W celu poprawy wyglądu skóry twarzy wykonuje się również mezoterapię mikroigłową, stosuje biostymulatory tkankowe, a nawet nici liftingujące PDO. Pacjenci doceniają także niecodzienne zastosowanie wypełniaczy – przy użyciu kwasu hialuronowego możliwa jest redukcja zmarszczek oraz powiększanie penisa. Możliwości te sprawiają, że zabiegi z użyciem preparatów stymulujących tkanki do regeneracji cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród pacjentów obu płci.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

32 307 45 67