Chirurgia plastyczna

Botoks jąder – odzyskaj dawną jędrność

botoks jąder

Botoks jąder polega na podaniu toksyny botulinowej do wnętrza worka mosznowego mężczyzny. Celem takiego działania jest relaksacja mięśni moszny oraz ograniczenie dolegliwości bólowych męskich okolic intymnych. Scrotox należy do najskuteczniejszych sposobów na szybkie i bezpieczne odmłodzenie skóry moszny oraz uzyskanie efektu wypełnienia worka mosznowego przez jądra. To szczególnie istotne dla pacjentów, którzy odczuwają pogorszenie poziomu jakości życia ze względu na niski poziom atrakcyjności estetycznej okolic intymnych. Zmiana wyglądu zewnętrznych narządów rozrodczych zarówno mężczyzn, jak i kobiet wynika przede wszystkim z nieuchronnego upływu czasu i przebiegu procesu starzenia się skóry.

Jak każdą procedurę medyczną, botoks jąder należy poprzedzić dokładną kwalifikacją pacjenta do zabiegu. Podczas konsultacji medycznej lekarz poznaje objawy, z jakimi zmaga się mężczyzna, weryfikuje zatem wskazania do zabiegu i eliminuje ewentualne przeciwwskazania. Już na tym etapie dowiaduje się również, jakich rezultatów oczekuje pacjent po wykonaniu zabiegu. Scrotox jest bezbolesny i mało inwazyjny. Nie wymaga zatem hospitalizacji pacjenta. Nie wiąże się również z długotrwałą rekonwalescencją.

Scrotox – botoks jąder – czy jest bezpieczny?

Botoks jąder powszechnie określany jest również mianem botoksu moszny. To szybki zabieg, który polega na podaniu określonej dawki toksyny botulinowej do skóry moszny. Wielu pacjentów ma wątpliwości, czy scrotox jest całkowicie bezpieczny, skoro w mechanizmie swojego działania wykorzystuje właściwości jednej z toksyn. W medycynie estetycznej toksyna botulinowa jest jednak coraz powszechniej wykorzystywana i to z niemałym powodzeniem.

Botulina jest odpowiedzialna za rozluźnienie mięśni. Poraża bowiem sposób ich funkcjonowania i przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Dzięki działaniu botoksu możliwe jest uzyskanie efektu zmniejszenia stopnia pomarszczenia moszny. W efekcie jej skóra jest odmłodzona i wygładzona, a jądra lepiej wyeksponowane i bardziej mobilne wewnątrz moszny. Botoks jąder wpływa ponadto na optyczne zwiększenie jąder oraz zniwelowanie efektu ich optycznego podciągania ku górze. Jądra stają się zatem bardziej oddzielone od penisa, przez co ogólny wygląd narządów płciowych mężczyzny staje się bardziej atrakcyjny.

Podanie toksyny botulinowej do skóry moszny

Zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Po pozytywnej kwalifikacji pacjenta do botoksu moszny lekarz dobiera odpowiednią dawkę preparatu do indywidualnych potrzeb każdego mężczyzny oraz nakłada krem znieczulający na skórę moszny. Następnie lekarz podaje toksynę botulinową do wnętrza organizmu pacjenta, posługując się specjalistyczną kaniulą. Wykonuje serię nakłuć, ilość wstrzykiwanego preparatu dostosowując na bieżąco do rezultatów iniekcji. Zwykle na skórze moszny ostrzykuje się około 20 różnych miejsc. Co istotne, lekarz umieszcza toksynę botulinową w skórze moszny, a nie w jądrach. Botoks wchłania się zatem w nerwy jedynie w ściśle wydzielonym obszarze.

Zabieg trwa około 15-20 minut, nie wymaga hospitalizacji pacjenta. Po zabiegu większość mężczyzn jest zaskoczona jego przebiegiem. Jest on bowiem prosty i praktycznie bezbolesny. Nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań czy skutków ubocznych.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu urologii estetycznej

Bezpieczny botoks jąder wymaga uprzedniej konsultacji lekarskiej, badania oraz przeprowadzenia wywiadu medycznego. Specjaliści z zakresu urologii estetycznej podczas krótkiej wizyty pacjenta w gabinecie weryfikują istnienie wskazań do rozpoczęcia planowanej procedury medycznej. Ze względów bezpieczeństwa konieczna jest również eliminacja ewentualnych przeciwwskazań do podania botuliny. Lekarz poznaje ogólny stan zdrowia pacjenta, dolegliwości, z którymi się zmaga oraz jego oczekiwania i preferencje.

Wśród głównych wskazań do iniekcji toksyny botulinowej wewnątrz skóry moszny wymienia się nasilające się trudności wynikające z bólów krocza. Z możliwości zabiegu urologii estetycznej korzystają również mężczyźni chcący spotęgować doznania podczas współżycia. Botoks jest szybkim i skutecznym sposobem na pozbycie się pomarszczonych fałdów skóry w okolicy intymnej. Dla wielu mężczyzn są one nie tylko nieatrakcyjne, ale również stają się źródłem problemów zdrowotnych. Prowadzą niejednokrotnie do rozwoju nawracających infekcji. Po botoksie zauważalne jest zmniejszenie częstotliwości stanów zapalnych w obrębie męskiego krocza. Na zabieg decydują się również mężczyźni zmagający się z nadmierną potliwością krocza, zbytnim poceniem się jąder i przyleganiem jąder do penisa. Skutkuje to ciągłym odczuciem napięcia, podciągnięcia i ściśnięcia jąder.

Nie wszyscy mężczyźni mogą jednak skorzystać z możliwości, jakie stwarza botoks jąder. Zabieg nie jest dostępny dla pacjentów nadwrażliwych na botulinę i inne składniki preparatu. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ponadto opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu, infekcje i stany zapalne, zmiany skórne, urazy moszny, blizny mosznowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego oraz niektóre nowotwory.

Botoks jąder – efekty zabiegu – poprawa estetyki okolic intymnych, ograniczenie stanów zapalnych

Działanie toksyny opiera się na blokowaniu produkcji acetylocholiny, odpowiedzialnej za przenoszenie sygnałów pomiędzy poszczególnymi neuronami. Mięśnie przestają się nadmiernie kurczyć, skóra stopniowo się wygładza i rozluźnia. Wśród zauważalnych przez pacjentów efektów zabiegu pacjenci wymieniają również zmniejszenie dolegliwości bólowych w obrębie krocza. Dostrzegają go przede wszystkim ci, którym dotychczas nadmiernie wisząca moszna utrudniała współżycie i zmniejszała jakość doznań seksualnych. Botoks jąder okazuje się pomocny również w leczeniu bólu moszny, m.in. w przebiegu żylaków powrózka nasiennego, zwłaszcza gdy zabieg chirurgicznego leczenia nie przyniósł rezultatów. Scrotox redukuje również ból wynikający ze stanów zapalnych. Jednym ze skutków działania botoksu jest zmniejszenie potliwości moszny. Ten efekt zabiegu o nazwie scrotox docenią zapewne wszyscy sportowcy, zwłaszcza biegacze czy kolarze.

Wszystkie rezultaty zabiegu widoczne są w pełni po upływie ok. 2 tygodni od daty jego wykonania. U większości pacjentów wystarczy zastosować jednorazowy botoks jąder, by efekt utrzymywał się długotrwale i był zadowalający nawet przez okres 4-6 miesięcy. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, lekarz może zalecić podanie dodatkowej dawki botoksu po upływie 2 tygodni od pierwszego zabiegu. O ponownym wykonaniu zabiegu zawsze decyduje lekarz na podstawie przeprowadzonej konsultacji i oględzin wyglądu moszny pacjenta.

Rekonwalescencja

Jak w przypadku innych zabiegów z zakresu urologii i urologii estetycznej (powiększanie penisa, antykoncepcja dla mężczyzn), również botoks jąder wiąże się z koniecznością przestrzegania zaleceń po jego wykonaniu. Tuż po zabiegu należy unikać wahań temperatury i zwiększenia ukrwienia w obrębie moszny. Niewskazane jest więc korzystanie z łaźni parowych, saun, solarium, krioterapii i nadmiernej ekspozycji na słońce. W dniu podania botoksu należy ponadto zrezygnować z podejmowania aktywności fizycznej, spożywania alkoholu i współżycia seksualnego. U niektórych pacjentów może wystąpić miejscowy obrzęk i tkliwość okolicy zabiegowej. W związku z tym należy unikać czynności, które mogłyby zwiększać ryzyko infekcji intymnych (pocieranie, masturbacja, ucisk, dotyk, współżycie). Wśród innych reakcji organizmu na wykonanie zabiegu wymienia się ponadto przejściowe drętwienie, zasinienie, uczucie ucisku oraz łagodny ból moszny.

Botoks jąder jest docenianą przez pacjentów alternatywą dla plastyki moszny. Podobnie jak zabieg z zakresu plastyki urologicznej, pozwala bowiem na skuteczne podniesienie i zmniejszenie rozmiaru moszny. Skóra staje się napięta, wygląda młodziej i atrakcyjniej. Co więcej, efekt ten uzyskuje się bez konieczności użycia skalpela i wykonania ingerencji chirurgicznej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

32 307 45 67