napisz do nas: rejestracja@kierach.pl

Zadzwoń: +48 32 307 45 67

Znajdziesz nas na:

Leczenie bruksizmu

To schorzenie spowodowane jest zaburzeniami stawu skroniowo-żuchwowego na skutek nadmiernego napięcia mięśni. Najczęstsze objawy to dolegliwości bólowe w obrębie twarzoczaszki, promieniującymi od nadmiernie obciążonego stawu. Silne zaciskanie mięśni żucia oraz zgrzytanie zębami przekłada się na stan uzębienia skutkując wzmożonym ścieraniem się zębów, uszkodzeń szkliwa oraz chorób przyzębia.

Leczenie bruksizmu można prowadzić na dwa sposoby. Podstawą leczenia są szyny relaksacyjne do stosowania na noc, które są indywidualnie dopasowywane do każdego pacjenta. Mają za zadanie chronić zęby przed ich mechanicznymi uszkodzeniami. Drugim sposobem są punktowe iniekcje toksyny botulinowej, które osłabiają silnie rozwinięty mięsień żwacz i tym samym osłabiają jego napięcie. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest komfortowy dla pacjenta. Jednocześnie jest bezpieczny a efekty nie mają wpływu na zmianę mimiki twarzy. Dodatkowym atutem jest długotrwała relaksacja mięśni żucia co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo likwidacji nawyku nadmiernego zaciskania w przyszłości.

Zobacz cennik naszych usług

Koszty leczenia
Usługi stomatologiczne
Usługi estetyczne

Dbamy o komfort leczenia

Komfort leczenia naszych Pacjentów jest dla nas priorytetowy. Zapewniamy bezbolesne leczenie oraz miłą, profesjonalną atmosferę.

Zobacz więcej

Umów się na bezpłatną
konsultację!

lub zadzwoń do nas +48 32 307 45 67