napisz do nas: rejestracja@kierach.pl

Zadzwoń: +48 32 307 45 67

Znajdziesz nas na:

Ginekologia plastyczna

Ginekologia plastyczna i estetyczna

Zespół rozluźnienia pochwy po porodzie, za duże wargi sromowe mniejsze utrudniające codzienną aktywność, utrata elastyczności i młodzieńczego wyglądu pochwy nie muszą być już problemem.

Już mało inwazyjne zabiegi mogą rozwiązać problemy powstałe z powodu zaburzeń czynnościowych układu moczowo-płciowego, w tym bólu podczas aktu płciowego, uprawiania sportu. Niwelują podrażnienia i dyskomfort podczas noszenia bielizny lub obcisłej odzieży, jak i otwierają drogę do poprawy życia seksualnego poprzez korekcje stricte estetyczne. Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, nazywane zwyczajowo intymną chirurgią plastyczną, to procedury mające na celu poprawianie wyglądu i przywrócenia funkcji żeńskich narządów moczowo-płciowych. Zabiegi te obejmują tradycyjne metody korygowania wypadnięcie pochwy i rozluźnienia przedsionka pochwy jak i korektę sromu przeprowadzaną wyłącznie ze względów estetycznych. Granica między wskazaniami medycznymi i estetycznymi do wykonywania tych procedur jest rozmyta i wiele czynności przeprowadza się łącząc oba te cele jednocześnie.

Metody leczenia

Waginoplastyka – chirurgiczna plastyka pochwy

Zabieg dedykowany jest dla pacjentek po porodzie siłami natury w celu zwężenia światła pochwy. Poprawia komfort życia seksualnego zarówno pacjentki jak i partnera. Waginoplastyka wykonywana jest w asyście anestezjologicznej w warunkach sali operacyjnej. Polega ona na chirurgicznym wycięciu płatów śluzówki ze ścian pochwy i jest operacją wymagającą odpowiedniego, wcześniejszego przygotowania pacjentki. Zabieg trwa około 60 minut, a okres powrotu do normalnej aktywności zajmuje około 30 dni.
Czas trwania ok 1 godz.

Zalety zabiegu

 • bezpieczeństwo
 • odzyskanie komfortu życia
 • wygoda
 • szybki powrót do aktywności

Perineoplastyka – plastyka przedsionka pochwy

Jest to zabieg mający na celu przywrócenie prawidłowych, anatomicznych zależności między strukturami pochwy i krocza, do urazu których często dochodzi podczas porodu siłami natury. Zabieg polega na odtworzeniu ciągłości rozdartych mięśni krocza, a tym samym zwężeniu wejścia do pochwy, które po porodzie może być szersze niż prawidłowe. Dodatkowym problemem może być nieprawidłowo zagojona rana po nacięciu krocza, która poza dyskomfortem estetycznym niejednokrotnie bywa bolesna podczas wykonywania codziennych czynności. Zabieg perineoplastyki w zależności od rozległości może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub w asyście anestezjologicznej. Metoda polega na wycięciu romboidalnego obszaru na kroczu powyżej odbytu oraz w granicach przedsionka pochwy. Mięsień opuszkowo-gąbczasty oraz powierzchniowe mięśnie krocza ponownie zszywa się do utworzenia efektu zaciśnięcia przedsionka pochwy, podniesienia krawędzi przedsionka i przywrócenia integralności strukturalnej krocza. Zabieg ten jest szczególnie zalecany kobietom, które odbyły poród siłami natury z nacięciem krocza.
Czas trwania do 1 godz.

Zalety zabiegu

 • bezpieczeństwo
 • odzyskanie komfortu życia
 • odzyskanie pewności siebie
 • skuteczne rozwiązanie problemu

Zabieg Vaginal Narrower – plastyka pochwy z użyciem wchłanialnych nici kotwiczących

Jest to bezpieczny i mało inwazyjny zabieg będący alternatywą do zabiegu klasycznej perineoplastyki. Zabieg dedykowany jest dla kobiet z defektem anatomiczno-funkcjonalnym krocza powstałym na skutek przebytego porodu siłami natury, które w konsekwencji doświadczają zmniejszenia napięcia mięśni krocza i luźnego wejścia do pochwy. Celem zabiegu jest poprawa estetyki i funkcjonalności pochwy. Natychmiastowym efektem jest zwężenie wejścia do pochwy i korekcja defektu kosmetycznego, długotrwałym z kolei to odnowa komórkowa na skutek tworzenia naturalnego kolagenu w miejscu wprowadzonych nici kotwiczących, już po ich rozpuszczeniu.
Plastykę pochwy z wykorzystaniem nici kotwiczących wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności uprzedniego przygotowania pacjentki. Zabieg jest bezbolesny, komfortowy, nie wymaga czasu na powrót do codziennej aktywności.

Zalety zabiegu

 • bezpieczeństwo
 • szybki powrót do aktywności
 • odzyskanie komfortu życia
 • poprawa jakości życia

Rewitalizacja (odmłodzenie) warg sromowych większych i pochwy

Jest to zabieg stricte estetyczny mający na celu przywrócenie okolicy krocza wyglądu bardziej atrakcyjnego, młodego i seksownego. Wymiary i kształt warg sromowych są indywidualne dla każdej kobiety i zmieniają się w ciągu życia. Pod wpływem czynników endogennych – hormonów lub egzogennych, takich jak uszkodzenia po porodzie, zmniejszenie wagi ciała lub chociażby noszenie obcisłej bielizny, dochodzi do zmiany kształtu warg sromowych i utraty w ich skórze czynników odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniego uwodnienia, jędrności i elastyczności.
Zabieg rewitalizacji jest bezpieczny i nie wymaga wcześniejszego przygotowania pacjentki. Trwa około 20-30 min i wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po przygotowaniu i odkażeniu okolicy zabiegu znieczula się wargi sromowe przy użyciu środków działających miejscowo, a następnie podaje preparaty kwasu hialuronowego podskórnie, tak aby zbudować pożądaną objętość i uzyskać atrakcyjny wygląd sromu. Ogromne zastosowanie w rewitalizacji pochwy i sromu znajduje osocze bogatopłytkowe z krwi własnej pacjentki. Jego biokompatybilność warunkuje dobrą tolerancję i tym samym niweluje ryzyko wystąpienia alergii.

Zalety zabiegu

 • bezpieczeństwo
 • komfort
 • odzyskanie pewności siebie
 • poprawa jakości życia

Labiominoroplastyka, zmiana kształtu warg sromowych mniejszych

Przerost warg sromowych mniejszych to jeden najczęstszych i najbardziej typowych problemów estetyki intymnej, a zabieg ich zmniejszenia to najczęściej wykonywany zabieg z jej zakresu. Mimo, iż nie można mówić tylko o jednym, prawidłowym wyglądzie kobiecego sromu, większość pacjentek uważa, że idealna szerokość warg sromowych mniejszych w ich najszerszym miejscu powinna oscylować w granicy 1 cm. Proporcja taka powoduje, iż są one ukryte za wargami sromowymi większymi i nie wystają przed szparę sromową. Asymetria warg sromowych mniejszych zwykle daje kobietom większy dyskomfort estetyczny niż ich symetryczny przerost. Stan ten może również powodować problemy funkcjonalne takie jak ból podczas stosunku seksualnego czy zwiększone podrażnienia i otarcia od przylegającej bielizny, a tym samym utrudniać codzienną aktywność czy uprawianie sportów. Zabieg labiominoroplastyki jest zabiegiem chirurgicznym i w zależności od jego rozległości wykonywanym w asyście anestezjologicznej lub znieczuleniu miejscowym. Znanych jest około dziesięciu technik zabiegowego zmniejszenia warg sromowych mniejszych zatem wybór metody zawsze powinien być indywidualny względem anatomii pacjentki oraz jej oczekiwań. Ponieważ okolica sromu posiada bogate ukrwienie, błona śluzowa goi się dość szybko, a ukryte w fałdach skórnych blizny pozostają niewidoczne. Po okresie 2 dni pacjentka może wrócić do codziennych czynności, jednak powrót do pełnej aktywności zaleca się po upływie 2-3 tygodni.

Zalety zabiegu

 • znaczna poprawa jakości życia
 • komfort
 • odzyskanie pewności siebie
 • bezpieczeństwo

Augmentacja punktu G – G-shot!

Obniżenie popędu seksualnego może pojawić się nagle i dotyczy kobiet w każdym wieku. Dysfunkcja ta może być wynikiem zmian hormonalnych lub przeszłych doświadczeń zarówno na gruncie fizycznym jak i psychicznym. Zabieg G-shot polega na uwypukleniu obszaru, gdzie anatomicznie znajduje się punkt G, tj. obszaru przedniej ściany pochwy, w którym występuje skupisko zakończeń komórek nerwowych odpowiadających za satysfakcję seksualną kobiety. Zabieg G-shot, czyli zabieg augmentacji punktu Grafenberga, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 20 minut i nie wymaga wcześniejszego przygotowania pacjentki. Po odkażeniu śluzówki pochwy znieczula się okolicę zabiegową, a następnie podaje preparat kwasu hialuronowego lub odpowiednio wzbogaconego osocza krwi własnej pacjentki, bezpośrednio pod błoną śluzową, w obszarze gdzie znajduje się punkt G. Już po kilku godzinach pacjentka może prowadzić normalną aktywność seksualną. Zabieg jest jedną z zalecanych metod leczenia zmniejszonego odczuwania przyjemności seksualnej u kobiet.

Zalety zabiegu

 • poprawa jakości życia
 • komfort
 • wzrost satysfakcji seksualnej
 • bezpieczeństwo

Korekcja blizn po nacięciu krocza

Blizny pozostające po nacięciu krocza podczas  przebytego porodu siłami natury bywają utrapieniem wielu kobiet. Często są przyczyną dyskomfortu, a nawet powracającego bólu nie tylko podczas współżycia ale i w czasie codziennej aktywności. Dostępne są skuteczne rozwiązania tego rodzaju problemów.

Jednym z nich jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, który polega na wstrzyknięciu w okolice blizny po nacięciu krocza preparatu,  powodując wypełnienie i uniesienie blizny,  przywracając tym samym wygląd krocza sprzed porodu. Jest to bezbolesna, bo wykonywana w znieczuleniu miejscowym, metoda przynosząca natychmiastowy rezultat. Pacjentka po zabiegu od razu wraca do normalnej aktywności, a efekt utrzymuje się około 2 lat.

W przypadku znacznych defektów blizny alternatywą jest metoda chirurgicznej korekty, polegająca na wycięciu starej blizny i ponownym, plastycznym jej zszyciu. Zabieg jest bezbolesny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a jego efekt jest trwały. Pacjentka po zabiegu wraca do normalnej aktywności około 7 dni, tj. do momentu usunięcia szwów.

Zobacz cennik naszych usług

Koszty leczenia
Usługi stomatologiczne
Usługi estetyczne

Dbamy o komfort leczenia

Komfort leczenia naszych Pacjentów jest dla nas priorytetowy. Zapewniamy bezbolesne leczenie oraz miłą, profesjonalną atmosferę.

Zobacz więcej

Umów się na bezpłatną
konsultację!

lub zadzwoń do nas +48 32 307 45 67